GUNNAR NYLUND

Tekanna, stengods, Rörstrand, signerad.

Äggskalsglasyr. Med handtag av rotting. Längd 23 cm.

Konditionsrapport

Slitage, repor, märken.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 410
    142 EUR
    178 USD

    Budhistorik (17 bud)
    411 feb 13:241410SEK
    2A11 feb 13:241400SEK
    211 feb 10:201210SEK