KAFFE/TESERVIS

ALESSI 5 delar, design Carlo Alessi, "Bombé".

Silverpläterat stål. Bestående av kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna samt tillhörande bricka. Detaljer i trä. Höjd 10,5-16,5. Stämplat Alessi.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Missfärgad insida tekanna. Avskavd patina insida kaffekanna.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 099
    211 EUR
    265 USD

    Budhistorik (6 bud)
    615 feb 18:242099SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes
    515 feb 13:011999SEK
    4 9 feb 20:591200SEK