SPEGELLAMPETTER

Rokoko, Sverige, 1700-tal.

Bromserade. Dekor av rocailler, blommor och akantusblad. Med bronserade mässingsljusarmar. Höjd ca Höjd ca 60 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Senare bronsering. Senare glas. Förstärkningar. Dekorbortfall och mindre avslag. Vid manschetterna hål för prismor som nu saknas. Torrsprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L20

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 18 000 SEK

    Slutpris

    52 002
    5 247 EUR
    6 574 USD

    Budhistorik (31 bud)
    1014 feb 14:1052002SEK
    1114 feb 14:1050002SEK
    10A14 feb 14:1050000SEK
    Acceptpris på 14 400 SEK uppnåddes