TALLRIKAR

12 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Motiv av trädgårdslandskap i underglasyrblått. Diameter ca 23 cm.

Konditionsrapport

Fyra med lagningar, några med krackelyr. 10 med sprickor. Samtliga med tillverkningsdefekter och nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 708
    273 EUR
    342 USD

    Budhistorik (19 bud)
    913 feb 20:592708SEK
    8A13 feb 20:582508SEK
    913 feb 20:582422SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes