TALLRIKAR

åtta stycken olika, Kina, porslin, Jiaqing, (1796-1822).

Dekor av flodlandskap i underglasyrblått. Diameter ca 22-23 cm

Konditionsrapport

Slitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. En tallrik lagad. Två med sprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L10

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    5 dagar 15 timmar

    Utropspris: 2 500 SEK

    800
    80 EUR
    101 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 850 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    222 feb 13:56800SEK
    122 feb 00:39300SEK