KAI KRISTIANSEN, sideboard, Preben Skov Andersen, PSA Furniture, Danmark. 1960 / 70-tal.
Palisander med flera träslag, dörrar, lådfronter och fotavslutningar med dekor av metallbeslag. Tre dörrar med bakomliggande hyllor, höger sida med fyra lådor. Bredd ca 210, djup ca 50, höjd ca 83 cm.
Slitage, repor, märken. Skador såsom en dörr lös.
CITES-intyg medföljer