SERVISDELAR

Ca 55 delar, "Oxford", Johnson Bros, England, flintgod,

12 st djupa tallrikar, diameter ca 23 cm.
1 st kanna, höjd ca 16 cm.
1 st såssnipa på fot.
1 st terrin med lock, längd ca 33 cm.
6 st uppläggningsfat 35-20 cm.
1 st djupt uppläggningsfat längd 25 cm.
11 st assietter diameter ca 18 cm.
12 st tallrikar diameter ca 24 cm.
10 st tallrikar diameter ca 20 cm.

Konditionsrapport

Nagg. Smärre Krackelyr. Slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lina Olsen

Lina Olsen

lina.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 600
    161 EUR
    202 USD

    Budhistorik (14 bud)
    712 feb 18:221600SEK
    5A12 feb 18:221500SEK
    712 feb 18:221500SEK
    Acceptpris på 800 SEK uppnåddes