SERVISDELAR, ca 55 delar, "Oxford", Johnson Bros, England, flintgod,

12 st djupa tallrikar, diameter ca 23 cm.
1 st kanna, höjd ca 16 cm.
1 st såssnipa på fot.
1 st terrin med lock, längd ca 33 cm.
6 st uppläggningsfat 35-20 cm.
1 st djupt uppläggningsfat längd 25 cm.
11 st assietter diameter ca 18 cm.
12 st tallrikar diameter ca 24 cm.
10 st tallrikar diameter ca 20 cm.

Konditionsrapport

Nagg. Smärre Krackelyr. Slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss