SERVISDELAR, ca 55 delar, "Oxford", Johnson Bros, England, flintgod,

12 st djupa tallrikar, diameter ca 23 cm.
1 st kanna, höjd ca 16 cm.
1 st såssnipa på fot.
1 st terrin med lock, längd ca 33 cm.
6 st uppläggningsfat 35-20 cm.
1 st djupt uppläggningsfat längd 25 cm.
11 st assietter diameter ca 18 cm.
12 st tallrikar diameter ca 24 cm.
10 st tallrikar diameter ca 20 cm.

Nagg. Smärre Krackelyr. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK