Belysning Golvlampor
1014647
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.

Stomme av svartlackerad metall. Skärmar klädda med vit textil. 2 ljuskällor. Delvis ställbara skärmar. Höjd cirka 154 cm. Bredd cirka 98 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Senare skärmar. Märken. Repor.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK