Stomme av svartlackerad metall. Skärmar klädda med vit textil. 2 ljuskällor. Delvis ställbara skärmar. Höjd cirka 154 cm. Bredd cirka 98 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Senare skärmar. Märken. Repor.