SOFFA

Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Målad. Rikt skuren dekor av fjällskärningar och humlekvistar. Kopplad benställning med kannelerade ben. Klädd med mönstrad textil. Längd 133 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Fläckar. Ett armlän sitter något löst. Synliga skarvar. Maskstungen. Nedsutten stoppning. Senare klädsel.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H8

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    100 EUR
    126 USD

    Budhistorik (4 bud)
    316 feb 18:041000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    316 feb 18:03990SEK
    215 feb 09:31405SEK