TIMO SARPANEVA

Glasskulptur, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva 1984 C2498.

Mörkblått, opal- och klart glas. Formblåst, slipad och polerad. Höjd 17 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Omfattande repor.

Proveniens
Gåva av konstnären till Jorma Vainio, Helsingin Valotyyppi.
Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - V5

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 650 EUR

    450
    EUR
    4 459 SEK
    563 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (7 bud)
    712 feb 18:04450EUR
    612 feb 18:03420EUR
    5 8 feb 17:38400EUR