PARTI STILVER

8 delar, 1800/1900-tal.

Gallerskål, fyra ströare, skål på fot, gräddkanna samt sockerskål med glasinsats. Längd 4- 22 cm. Total vikt (exklusive glasinats) ca 784 gram.

Konditionsrapport

Slitage. Bucklor. Senare gravyr. glasinsats med lagning.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 900
    292 EUR
    366 USD

    Budhistorik (30 bud)
    10A14 feb 21:592900SEK
    1114 feb 21:592700SEK
    1014 feb 16:552500SEK