KISTA

Skåne, allmoge, 1800-talets mitt.

Målad, daterad 1851. Välvt lock med bakomliggande förvaring. Beslag och bärhandtag av smide. Längd 135. Bredd 60. Höjd 73 cm.

Konditionsrapport

Lösa ben medföljer. Slitage. Torrsprickor. Nycklar saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 333
    235 EUR
    294 USD

    Budhistorik (6 bud)
    513 feb 15:442333SEK
    4A13 feb 15:442133SEK
    4 7 feb 18:132000SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes