TALLRIKAR

6 st, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger med blomstermotiv. Diameter ca 23 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Flertalet nagg. En av dem med lagningar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V9

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    3 700
    373 EUR
    467 USD

    Budhistorik (24 bud)
    5A15 feb 20:153700SEK
    815 feb 20:153500SEK
    515 feb 20:143200SEK