Fanerad. Front med två par skjutdörrar i glas. Underdel med par dörr. Längd 117 cm. Djup 40 cm. Höjd 173 cm.
Fanerskador. Märken. Slitage. Repor.Repor på glaset. En glasdörr med nagg. Nyckel saknas.