AFTONVÄSKA

Silver, Sankt Petersburg 1908-17.

Med monogram och reliefdekor av elefanter och fisk samt text 'Elefantit tuokoon onnea' (Elefanter bringa lycka). Mästarstämpel 'LK'. Innanmäte i brunt läder och med spegel. Längd 22 cm. Total vikt cirka 475 g.

Konditionsrapport

Smärre slitage och bucklor. Fläckar i lädret.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    191
    EUR
    1 911 SEK
    235 USD

    Budhistorik (19 bud)
    814 feb 16:55191EUR
    7A14 feb 16:53181EUR
    814 feb 16:53181EUR