AFTONVÄSKA, silver, Sankt Petersburg 1908-17.

Med monogram och reliefdekor av elefanter och fisk samt text 'Elefantit tuokoon onnea' (Elefanter bringa lycka). Mästarstämpel 'LK'. Innanmäte i brunt läder och med spegel. Längd 22 cm. Total vikt cirka 475 g.

Smärre slitage och bucklor. Fläckar i lädret.

Utropspris
300 EUR