HANS HEDBERG, LOCKBURK, starkeldsfajans, Biot, signerad.
Glasyr i turkos och beige toner. Signerad. Längd 13. Bredd 9. Höjd 10 cm.
Smärre slitage. Glasyrdefekter. Mynning med nagg.