WILKE ADOLFSSON

KANNA och SKÅLFAT, glas, signerade.

Kanna i klarglas med fot och mynning i rosatonat glas. Höjd 31 cm. Fatet med mjölkvit botten, brätte med ränder. Diameter 39 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Kanna med avlagringar invändigt.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    300
    30 EUR
    37 USD

    Budhistorik (1 bud)
    1 7 feb 10:55300SEK