Design
1015348

BERTE JESSEN, NILS JOHANS THORVALD THORSSON & KARI CHRISTENS, 6 delar, fajans, Aluminia, 1960/70-tal.

Tre vaser höjd 15 och 37 cm.
Två askar med lock längd 8 och 10 cm samt diameter 11 cm.
Ett fat längd 32,5 cm.

Ställvis krackelerade. Spricka.

Utropspris
1 500 SEK