BERTE JESSEN

NILS JOHANS THORVALD THORSSON & KARI CHRISTENS, 6 delar, fajans, Aluminia, 1960/70-tal.

Tre vaser höjd 15 och 37 cm.
Två askar med lock längd 8 och 10 cm samt diameter 11 cm.
Ett fat längd 32,5 cm.

Konditionsrapport

Ställvis krackelerade. Spricka.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    550
    54 EUR
    67 USD

    Budhistorik (6 bud)
    216 feb 09:58550SEK
    115 feb 20:57500SEK
    2A15 feb 20:57450SEK