MATSKEDAR, 4 st, silver, Finland 1700-talets slut - 1800-talets början.

Anders Christian Levon, Åbo 1781.
Petter Törnqvist d.y. Tavastehus 1800.
Elias Lindstedt Åbo 1800.
En sked med otydliga stämpel, Helsingfors.
Längd 21-22,5 cm. Vikt 247 g.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Graveringar. Repor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss