MAX WALTER SVANBERG GRAFIK /GRAPHIQUE

Lilla Antikvariatet 1967.

210 s + 48 planscher. Klotband med skyddsomslag. Text på svenska och franska. Nr XIV av 25 exemplar. HC. Fyra signerade originaltryck, en torrnålsgravyr, samt tre litografier.
Dedikation från konstnären.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 800
    181 EUR
    227 USD

    Budhistorik (9 bud)
    1A11 feb 21:381800SEK
    311 feb 21:381700SEK
    1A11 feb 21:381600SEK