BESTICK

32 st, silver, 1803-1954.

12 teskedar modell Svensk rund. 5 st Hans Jacob Vogt, Kristianstad 1803 samt 7 st Olof Jeansson, Karlshamn, 1804. 13,5-14 cm.
4 dessertskedar, 5 teskedar och 3 moccaskedar. Import K. Anderson, Stockholm, 1936-54. 10-14,5 cm.
6 bordsskedar modell Engelsk snäck. 5 st Johan Edvard Bäckström, Söderhamn, 1874 samt 1 st Anders Wedin, Söderhamn, 1857. 18-18,5 cm
1 tesked modell Gammal fransk. Johan Petter Tullgren, Kristinehamn, 1855.
1 bordsgaffel modell Engelsk snäck. Otydliga stämplar. 17 cm.
Total vikt 725 gram.

Konditionsrapport

Slitage. Bucklor. Vissa med monogram. Gaffeln lagad.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss