FÅTÖLJER, ett par, gripsholmsmodell, "Medevi Brunn", IKEAs 1700-talsserie, 1900-talets slut.
Svart bemålning. Sits- och ryggdynor klädda med konstläder. Sitthöjd 47 cm.
Slitage. Repor. Märken. Senare målning. Senare klädsel. Färgbortfall.