framtill med tassfötter, lös dyna i sits. Sitthöjd ca 42 cm. Bredd ca 72 cm. Höjd från golv till karm ca 56 cm.
Nedsutten stoppning. Slitage. Fläckar. Repor. Klädsel med skador. En sittdyna saknas.