VAGNSHJUL

Järn och trä, tidigt 1900-tal.

Monterad på senare träställning. Diameter ca 70 cm.

Enligt etikett är hjulet använt vid torpet Torsäter i Gåsinge socken, 1938-1951.

Konditionsrapport

Slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H141

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    100 EUR
    126 USD

    Budhistorik (3 bud)
    317 feb 12:101000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    217 feb 00:58444SEK
    114 feb 06:57300SEK