Rak form. Delvis målad med bronserad och förgylld dekor i pastellage. Krönet med musselformation. Ramverk med palmettbård och pärlstav. Höjd 165 cm, bredd 110 cm.
Avkortad, omarbetad. Slitage. Sprickor. Dekorbortfall. En del av bakstycket lös.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.