GLASSERVISDELAR, 25 st, kopia efter "Molnet", troligen Johansfors glasbruk, 1900-tal.

Nio vinglas (höjd 14 cm), fem + fem starkvinsglas (höjd 11,5 cm samt 9,5 cm) samt sex likörglas (höjd ca 8 cm).

bruksslitage. Tre delar med kantnagg.

Utropspris
2 000 SEK