Design
1016211

GOLVLAMPA, ASEA, Sverige, 1900-talets mitt.

Av mässing. Med så kallad uplight. Skärm av färgat glas. Höjd ca 162 cm.

mindre mynningsnagg Slitage. Missfärgad. Repor. Kupan med ett mindre mynningsnagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK