ETTORE SOTTSASS, matbord.
Rund gulspräcklig laminerad skiva på tre rödmetallic-lackerade ben. Svartlackerad list. Total diam 154 (själva skivans diam c:a 150), höjd 74 cm.
Bruksslitage, skivans sarger med smärre skador/laminatbortfall.