SABELBAJONETTER, två stycken, den ena fransk, 1800-talets andra hälft.

Båda med mässingsfästen och skålslipade klingor. Den franska med en gravyr vid ryggen där bland annat datum 1867 noterats. Längd ca 68 varav klingan 57 cm respektive längd ca 52 varav klingan ca 40 cm. Båda med baljor.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Missfärgad. Repor. Den ena möjligen med senare balja, denna passar illa.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss