URNA med HÄNKLAR

Keramik, från Apulien/södra Italien. omkring 300 år f.k.

Dekor i rött mot svart med blanka svarta och vita högdagrar. Motiv med unga figurer. Höjd 27,5 cm.

TL test från Oxford finns och medföljer. Utfört 25 Juli 2016

Konditionsrapport

Skador, restaurerad.

Proveniens
Collection of an Austrian noble family, acquired 1750-1780. Previously purchased at Christie's, London, 27 October 2009, lot 17.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss