SKEPPSLYKTA, koppar, tidigt 1900-tal.

Märkt HG STYRBORD samt St 2333 med tre kronor. Bredd ca 32, djup ca 25, höjd ca 47 cm (inklusive handtag).

Slitage, bucklor, smuts. Tidigare elektrifiering borttagen, ej testad.

Utropspris
1 500 SEK