GRÖTSKÅL, flintgods, jugend, Villeroy & Boch, 1900-talets början.

Tryckt dekor av dansande tomtar. Diameter ca 23 cm.

Bruksslitage. Nagg. Lagningar på hänklarnas fästen.

Utropspris
1 500 SEK