SKÅP

1700-tal och 1800-tal.

Målad. Överdelen från 1700-talet. Denna med dörrpar med konturerade speglar och bakomvarande hyllplan. Underdelen, från 1800-talet, på svarvade ben och med utdragslåda. Bredd ca 117, djup ca 44, höjd ca 175 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Maskstungen. Omarbetad. Senare målning. Torrsprickor.

Placering
Gamla Borgåvägen 231

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss