SKÅP

1700-tal och 1800-tal.

Målad. Överdelen från 1700-talet. Denna med dörrpar med konturerade speglar och bakomvarande hyllplan. Underdelen, från 1800-talet, på svarvade ben och med utdragslåda. Bredd ca 117, djup ca 44, höjd ca 175 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Maskstungen. Omarbetad. Senare målning. Torrsprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N8

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 111
    414 EUR
    519 USD

    Budhistorik (7 bud)
    418 feb 14:244111SEK
    1A18 feb 14:243911SEK
    418 feb 14:243800SEK
    Acceptpris på 3 600 SEK uppnåddes