ALVAR AALTO

Fåtölj, modell 406, Artek 1900-talets slut.

Stommen i lackad björk, sits i svart flätad sadelgjord. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 60 cm, total höjd 87 cm.

Konditionsrapport

Ställvis slitage. Repor.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - N2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 400 EUR

    Slutpris

    220
    EUR
    2 180 SEK
    275 USD

    Budhistorik (8 bud)
    819 feb 18:55220EUR
    719 feb 12:16200EUR
    Acceptpris på 200 EUR uppnåddes
    618 feb 16:16185EUR