DUKAR, 2 st, samt SERVETTER, 18 st, linnedamast, 1900-tal.

Tolv servetter á ca 43 x 44 cm. Sex servetter á ca 63 x 62 cm. Duk 220 x 160 cm. Duk, 174 x 150 cm. Med monogram.

Slitage. Fläckar. Ej fullständigt genomgångna. Enstaka hål.

Utropspris
1 500 SEK