Fanerat i bland annat mahogny och rot. Intarsiadekorationer. Uppfällbar skiva. Dekor av schackbräde på bordskivans undersida. Längd 72, djup 47, höjd 75 cm.
Instabil. Torrsprickor. Fanerskador. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.