Svartlackerad. Lös, blålackerad skiva. Fyra lådor samt en skåpdel. Etikettmärkt. Längd ca 147 cm, bredd 42 cm, höjd 79 cm.
Bruksskick. Troligen senare skiva. Ställvis märken, repor och fläckar.