Två av dem med dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. Tre av dem med dekor i famille rosefäger. Diameter ca 22- 22,5 cm.
Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. En tallrik med lagningar. Nagg. En tallrik med sprickor.