PETER HVIDT & ORLA MOLGAARD NIELSEN, soffbord, modell fd 516, France & Daverkosen, Danmark, 1950-/60-tal.
Soffbord i teak. Tidningshylla i flätad rotting. Bär märkning. Längd 150, djup 50, höjd 50 cm.
Smärre slitage.