BRUNO HOPPE, olja på duk, osignerad.
"Andromeda". Bildens mått 209 x 113 cm.
Ytslitage och krackelyrer. Mindre fläckar och färgbortfall.
Intygad à tergo av Ebba Liedbarg Hoppe och Gunnar Hoppe. Bär sigill märkt "Gammelholms Toldkontroll".