Bruno Hoppe

(Sverige, 1859-1937)
Bruno Hoppe
(Sverige, 1859-1937)

BRUNO HOPPE, olja på duk, osignerad.

"Andromeda". Bildens mått 209 x 113 cm.

Ytslitage och krackelyrer. Mindre fläckar och färgbortfall.

Intygad à tergo av Ebba Liedbarg Hoppe och Gunnar Hoppe. Bär sigill märkt "Gammelholms Toldkontroll".

Utropspris
10 000 SEK