KOUMMYA, Nordafrika, 1900-tal.

Fäste i svärtat trä och mässing. Rikt dekorerad balja i mässing med två ringar. Längd 38 cm.

Bruksskick. Sprickor. Del löst sittande.

Utropspris
1 500 SEK