LISA JOHANSSON-PAPE, bordslampa, modell 2064, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.
Mässing, läderbeklätt skaft och vit akrylkupa. Höjd 67 cm. Märkt av tillverkaren "Orno".
Ej funktionstestad. Slitage.