KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, ett par fåtöljer, "Skrindan", OPE, 1900-talets andra hälft.

Betsad bok. Dynor och armlän klädda med tyg. Sitthöjd 43 cm.

Slitage. Ställvis torkad stoppning och blekta. Kompletterade.

Utropspris
4 000 SEK