Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Diameter 120 cm, höjd 48 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
42 000
3 707
3 867
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
31 maj 2018 20:56
42 000 SEK
31 maj 2018 20:56
41 000 SEK
31 maj 2018 20:10
40 000 SEK
31 maj 2018 20:09
39 000 SEK
31 maj 2018 20:09
39 000 SEK
31 maj 2018 11:50
36 000 SEK
30 maj 2018 22:10
35 000 SEK
30 maj 2018 22:07
34 000 SEK
30 maj 2018 22:07
33 000 SEK
28 maj 2018 16:10
32 000 SEK
28 maj 2018 16:10
31 000 SEK
28 maj 2018 16:09
30 000 SEK
28 maj 2018 16:09
29 000 SEK
27 maj 2018 18:10
28 000 SEK
27 maj 2018 11:39
27 000 SEK
27 maj 2018 11:39
26 000 SEK
27 maj 2018 11:39
25 000 SEK
24 maj 2018 12:17
24 000 SEK
24 maj 2018 12:06
15 000 SEK