KABINETTSKÅP

Barock, 1600-tal.

Fanerat med valnöt, lönn och svärtat trä. Tretton lådor. Bakom dörr fem lådor. Inläggningar av ben med dekor av jaktscener. Dörr med figur i renässansportal. Senare underrede med spiralvridna ben och fotkryss. Skåpets längd 105,5, bredd 30,5, höjd 60 cm.

Konditionsrapport

Senare underrede, senare lås och kulfötter. Renoverad. Kompletterad. Fanerlagningar. Skador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

henrik.aberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    1 dag 19 timmar

    Utropspris: 40 000 SEK

    21 000
    2 022 EUR
    2 496 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 22 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    519 apr 23:4621000SEK
    419 apr 22:008999SEK
    319 apr 15:484200SEK