PARTI SILVER, 11 delar, svenska och utländska stämplar, varierande tillverkare, 1700-1900-tal.

Skål, sex askfat i varierande utföranden, borste, luktdosa, förmodligen Danmark, samt sex dosor. Skålens diameter 18,5 cm, luktdosans höjd 9,5 cm. Total vikt 692 g.

Slitage. Lagningar. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK