FULVIO BIANCONI, skål "Fazoletto" för Venini Murano Italien 1900-talets mitt
Näsduksskål i iriserande röd glasmassa, etsad rektangulär signatur Venini Murano ITALIA, längd ca 30, höjd ca 22 cm
Repor. Bruksskick. Obetydligt ytslitage. Smärre tillverkningsdefekt.