I form av kvinnofigur i renässansdräkt. Överst svängbar kopp, invändigt förgylld kjol som större bägare. Höjd ca 23 cm, vikt ca 237 gram.
Bruksskick. Repor. otydliga stämplar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10