PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffa, "Minerva", France & Son, 1900-talets tredje kvartal.

Stomme i teak. Lösa plymåer med resår i sits och rygg. Brickmärkt. Längd 190 cm.

Slitage, ställvis hårdare. Senare klädsel, ej fackmannamässigt utfört.

Utropspris
400 EUR