INDUSTRILAMPA, 1900-talets andra hälft.

Vitmetall. Överdel orangelackerad. Diameter 53 cm, höjd 60 cm.

Bruksskick. Bucklor. Färgbortfall. Ej funktionstestad, kontakt och sladd saknas.

Proveniens

Enligt uppgift från lokstallet i Göteborg

Utropspris
1 500 SEK